KONST / Ramar / Ram 5475409
*
nr 547 5409
Ram
0 1900, 22x18
Utrop:
100 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 oktober 2008
kl 17:41:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/10 21:29:04
1
100 kr
19/10 20:44:34
2
700 kr
20/10 00:06:25
3
400 kr
20/10 00:08:17
3
500 kr
20/10 00:08:46
3
1.100 kr
20/10 10:56:27
2
1.200 kr
20/10 17:18:05
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bland annat royal copenha..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:04
-
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:50
-
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:02
*
Ram
nr 547 5409
Ram
0 1900, 22x18
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 oktober 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/10 21:29:04 | 1 | 100 kr |
19/10 20:44:34 | 2 | 700 kr |
20/10 00:06:25 | 3 | 400 kr |
20/10 00:08:17 | 3 | 500 kr |
20/10 00:08:46 | 3 | 1.100 kr |
20/10 10:56:27 | 2 | 1.200 kr |
20/10 17:18:05 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bland annat royal copenha..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:04 -
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:50 -
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:02